Home » Алея на славата, Събития

Номинации за Оскари 2013

Written By: io on февруари 9, 2013 No Comment

оскариНа 24 февруари 2013 година ще се присъждат таз годишните награди за филмово изкуство – Оскар. Престижната церемония по връчването на оскарите ще се проведе в „Dolby Theater” Лос Анжелис и ще бъде водена от Сет Макфарлън.

„Линкълн” на Спилбърг е  лидер с 12 номинации, сред които филм, режисура, адаптиран сценарий и главна мъжка роля. Следва  „Животът на Пи” с единадесет номинации и „Клетниците” и „Silver Linings Playbook” с по десет.

„Зверовете на дивия юг”, който беше показан на изминалия фестивал за независимо кино у нас „So Independent”, си спечели четири номинации, включително за филм и по-изненадващото за режисура, където измести фаворити като Том Хупър за „Клетниците”, Катрин Бигалоу за „Zero Dark Thirty” и Бен Афлек за „Арго”, а носителят на „Златната палма” „Amour” на Михаел Ханеке е сред основните претенденти с цели пет номинации, сред които за филм и режисура.

„Джанго без окови”,  въпреки 5-те си номинации, сред които за филм и оригинален сценарий, филмът не беше номиниран за режисура на Тарантино и поддържаща мъжка роля на Леонардо ДиКаприо.

Целия списък с номинирани филми за Оскар

Best Picture
„Amour”
„Argo”
„Beasts Of The Southern Wild”
„Django Unchained”
„Les Miserables”
„Life Of Pi”
„Lincoln”
„Silver Linings Playbook”
„Zero Dark Thirty”

Best Director
Michael Haneke – „Amour”
Benh Zeitlin – „Beasts Of The Southern Wild”
Ang Lee – „Life Of Pi”
Steven Spielberg – „Lincoln”
David O. Russell – „Silver Linings Playbook”

Best Actor In A Leading Role
Denzel Washington – „Flight”
Hugh Jackman – „Les Miserables”
Daniel Day-Lewis – „Lincoln”
Joaquin Phoenix – „The Master”
Bradley Cooper – „Silver Linings Playbook”

Best Actress In A Leading Role
Emmanuelle Riva – „Amour”
Quvenzhane Wallis – „Beasts Of The Southern Wild”
Naomi Watts – „The Impossible”
Jennifer Lawrence – „Silver Linings PLaybook”
Jessica Chastain – „Zero Dark Thirty”

Best Actor In A Supporting Role
Alan Arkin – „Argo”
Christoph Waltz – „Django Unchained”
Tommy Lee Jones – „Lincoln”
Philip Seymour Hoffman – “The Master”
Robert De Niro – „Silver Linings Playbook”

Best Actress In A Supporting Role
Anne Hathaway – „Les Miserables”
Sally Field – „Lincoln”
Amy Adams – „The Master”
Helen Hunt – „The Sessions”
Jacki Weaver – „Silver Linings Playbook”

Best Original Screenplay
Michael Haneke – „Amour”
Quentin Tarantino – „Django Unchained”
John Gatins – „Flight”
Wes Anderson & Roman Coppola – „Moonrise Kingdom”
Mark Boal – „Zero Dark Thirty”

Best Adapted Screenplay
Chris Terrio – „Argo
Lucy Alibar, Benh Zeitlin – „Beasts of the Southern Wild”
David Magee – „Life Of Pi”
Tony Kushner – „Lincoln”
David O. Russell – „Silver Linings Playbook”

Best Foreign Language Film
„Amour”
„Kon-Tiki”
„No”
„A Royal Affair”
„War Witch”

Best Animated Feature Film
„Brave”
„Frankenweenie”
„ParaNorman”
„The Pirates! Band Of Misfits”
„Wreck-It Ralph”

Best Original Song
„Before My Time” – „Chasing Ice”
„Pi’s Lullaby” – „Life Of Pi”
„Suddenly” – „Les Miserables”
„Skyfall” – „Skyfall”
„Everybody Needs A Best Friend” – „Ted”

Best Cinematography
Seamus McGarvey – „Anna Karenina”
Robert Richardson – „Django Unchained”
Claudio Miranda – „Life Of Pi”
Janusz Kaminski – „Lincoln”
Roger Deakins – „Skyfall”

Best Film Editing
William Goldenberg – „Argo”
Tim Squyres – „Life Of Pi”
Michael Kahn – „Lincoln”
Jay Cassidy and Crispin Struthers – „Silver Linings Playbook”
William Goldenberg, Dylan Tichenor – „Zero Dark Thirty”

Best Costume Design
Jacqueline Durran – „Anna Karenina”
Paco Delgado – „Les Miserables”
Joanna Johnston – „Lincoln”
Eiko Ishioka – „Mirror Mirror”
Colleen Atwood – „Snow White and the Huntsman”

Best Documentary Feature
„5 Broken Cameras”
„The Gatekeepers”
„How To Survive A Plague”
„The Invisible War”
„Searching For Sugar Man”

Best Visual Effects
„The Hobbit: An Unexpected Journey”
„Life Of Pi”
„Marvel’s The Avengers”
„Prometheus”
„Snow White And The Huntsman”

Best Production Design
Sarah Greenwood, Katie Spencer – „Anna Karenina”
Dan Hennah, Ra Vincent, Simon Bright – „The Hobbit: An Unexpected Journey”
Eve Stewart – „Les Miserables”
David Gropman, Anna Pinnock – „Life Of Pi”
Rick Carter, Jim Erickson, Peter T Frank – „Lincoln”

Best Original Score
Dario Marianelli – „Anna Karenina”
Alexandre Desplat – „Argo”
Mychael Danna – „Life Of Pi”
John Williams – „Lincoln”
Thomas Newman – „Skyfall”

Best Make Up
„Hitchcock”
„The Hobbit: An Unexpected Journey”
„Les Miserables”

Best Sound Editing
„Argo”
„Django Unchained”
„Life Of Pi”
„Skyfall”
„Zero Dark Thirty”

Best Sound Mixing
„Argo”
„ Les Miserables”
„Life Of Pi”
„Lincoln”
„ Skyfall

Best Documentary Short Film
„Inocente”
„Kings Point”
„Mondays At Racine”
„Open Heart”
„Redemption”

Best Animated Short
„Adam And Dog”
„Fresh Guacamole”
„Head Over Heels”
„Maggie Simpson In The Longest Daycare”
„Paperman”

Best Live-Action Short Film
„Asad”
„Buzkashi Boys”
„Curfew”
„Death Of A Shadow”.

Henry”

На 24 февруари ще разберем кои от номинациите за Оскари 2013 ще грабнат Оскарите.

Етикети:

Digg this!Add to del.icio.us!Stumble this!Add to Techorati!Share on Facebook!Seed Newsvine!Reddit!

Trackbacks/Pingbacks

  1. Живот като на кино | Забава

Leave a Reply:

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © 2009 ТВ филми, Всички права запазени.